סובלים ומתמודדים עם בעיית הזעת יתר? ניסיתם כבר כל תכשיר וטיפול אפשרי והבעיה לא חלפה? זה הזמן לדעת הכול על הטיפול המתקדם ביותר מסוגו המיושם בקליניקת O-R  בראשות ד”ר צחי וידר, לטיפול בבעיה אחת ולתמיד!

 

הזעה היא למעשה תהליך פיזיולוגי טבעי הנחוץ לגופנו שמטרתו לסייע לגוף לקרר את עצמו. הזיעה מופרשת מגופנו בצורת נוזל מימי המגיע מבלוטות זיעה שונות המצויות על פני שטח העור, כאשר הגורם המרכזי להופעת הזיעה הינו עלייה בטמפרטורת הגוף מסיבות שונות, כגון: מצבי לחץ, פעילות גופנית, כאב וכדומה. במצב רגיל, הזיעה נחוצה לגופנו והיא חולפת מאליה לאחר שהיא מסיימת לסייע לגוף לצנן ולקרר את עצמו. הבעיה עם הזיעה מתחילה כאשר מדובר בתופעת הזעת יתר הידועה גם בשם הרפואי: היפר-הידרוזיס.

 

מה חשוב לדעת על ניתוחי הזעת יתר?

 

תופעת הזעת יתר באה לידי ביטויי בהזעה מרובה באזורי הגוף השונים כגון: בתי השחי, כפות הידיים, כפות הרגליים, אזור המפשעות, קרקפת הראש, שטח הפנים ואזור החזה. הזעת יתר, בניגוד לזיעה הרגילה הנחוצה לגופנו, נובעת מהפרעה בבלוטות הזיעה והיא עלולה להופיע גם במקרים בהם טמפרטורת הגוף איננה עולה. ההתמודדות עם הזעת יתר משפיעה רבות על איכות חייהם של הנשים והגברים הסובלים מהבעיה, וברוב המקרים הם נאלצים להתמודד עם אי-הנוחות התמידית המלווה אותם לנוכח הפרשת הזיעה המוגברת מגופם.

 

הזעת יתר מתפתחת כבר בשלבי הילדות וגיל ההתבגרות אך היא עלולה להופיע בכל גיל, כאשר השכיחות לתופעה נעה בין 3% ל-7% מכלל האוכלוסייה בעולם המערבי. בין יתר הגורמים העלולים להגביר או לעורר את תופעת הזעת היתר ניתן למצוא: גורמים תורשתיים (גנטיקה), נטילת תרופות מסוימות, שתיית אלכוהול, גיל המעבר, בעיות הורמונאליות, עודף משקל ועוד.

 

ניתוח הזעת יתר

 

דרכי הטיפול – ניתוחים וטפולים שונים

 

דרכי הטיפול בהזעת יתר כוללות בין היתר:

 

  • שימוש  בתכשירים למריחה מקומית- טיפול זמני בעל טווח השפעה קצר במיוחד של מספר שעות לכל היותר ואינו פתרון קבוע אלא זמני בלבד.
  • טיפולי הזרקת בוטוקס- הבוטוקס מוזרק לבלוטות הזיעה ובכך חוסם את מעבר הגירוי העצבי. טיפול זה הינו בעל השפעה טובה, אך מכיוון שהבוטוקס הינו חלבון המתפרק עם הזמן, פעולת הזרקתו חייבת להיעשות בתדירות גבוהה.
  • ניתוח ייעודי לסובלים מהזעת יתר בכפות הידיים- הליך ניתוחי המכונה: סימפטקטומי אנדוסקופי, המיועד אך ורק לצרכי פתרון בעיית הזעת היתר בכפות הידיים. ברוב המקרים, החיסרון העיקרי של ניתוח זה קשורה לתופעת ההזעה המפצה המופיעה בשכיחות גבוהה אצל המטופלים באמצעות ניתוח זה (הופעת זיעה מוגברת באזורים אחרים בגוף).
  • ניתוח לגירוד בלוטות זיעה- הליך ניתוחי במסגרתו מתבצעת גרידה ידנית או שאיבה של בלוטות הזיעה באמצעות חתכים זעירים באזור בית השחי. הליך ניתוחי זה מיועד אך ורק לסובלים מהזעת יתר מוגברת באזור בית השחי, ותוצאותיו לרוב אינן מספקות.

 

התהליך הטיפולי במרפאות OR

 

במרפאת OR בראשותו של ד”ר צחי וידר, לקחו צעד אחד קדימה את ניתוחי גרידת בלוטות הזיעה, כאשר את פעולת הגרידה הידנית של בלוטות הזיעה מחליפה שיטת המסה ממוחשבת ומתקדמת של בלוטות הזיעה המיושמת באמצעות מכשור רפואי מתקדם מסוגו, ללא ניתוח וללא שום אמצעים פולשניים!

 

טיפול miradry להזעה בבית השחי

 

הליך זה נקרא miraDry, והוא משלב בתוכו מספר יתרונות מובהקים לסובלים מבעיית הזעת יתר:

  • טיפול מהיר ונטול כאבים – משך הטיפול נע בין שעה לשעה וחצי
  • הטיפול מתבצע תחת הרדמה מקומית בלבד ומיושם באמצעות מכשור רפואי מתקדם מסוגו המאפשר טיפול והמסה מדויקת של בלוטות הזיעה, בהשוואה לפעולת הגרידה הידנית שהייתה נהוגה עד כה בניתוח גרידה של בלוטות הזיעה.
  • אחוזי הצלחה גבוהים בקרב מטופלים אשר נאלצו לאורך שנים להתמודד עם תופעת הזעת היתר
  • תוצאות ארוכות-טווח: אין צורך לחדש את הטיפול!
  • אינו כולל תופעת “הזעה מפצה”, בה הגוף מזיע באזורים אחרים

 

ההליך הטיפולי במרפאת O.R כולל בשלב ראשון פגישת ייעוץ עם רופא מומחה, וזאת לצרכי מילוי אנמנזה רפואית הכוללת בדיקות התאמה לטיפול וקבלת הסבר רפואי מפורט על שלבי הטיפול ותוצאותיו.

הטיפול עצמו מבוצע לאחר זריקת הרדמה מקומית באחד מחדרי הטיפולים המאובזרים והמרווחים הפועלים בקליניקת O.R, ללא כאבים כלל, במהלך הטיפול המטופל יכול לצפות בטלוויזיה לבחירתו, כאשר מיד לאחר הטיפול ניתן להשתחרר הביתה ולהמשיך את סדר היום כרגיל. לאחר 3-4 ימים בהם יש להימנע ממריחת דאודורנט ו/או מגילוח של בתי השחי, החזרה לשגרה היא מלאה לחלוטין.

בדומה לכל טיפול רפואי אחר, גם בטיפול miraDry עלולות להופיע מספר תופעות לוואי באזור המטופל הכוללות בין היתר: תחושת נימול, כאבים קלים, אדמומיות ושטפי דם.

ברוב המקרים, תופעות אלו חולפות מאליהן כ3-4 ימים לאחר הטיפול, ובמקרים חריגים – צוות המרפאה זמין לשיחות גם מחוץ לשעות הפעילות.

חשוב לדעת שעקב יתרונותיו הרבים, טיפול miraDry המבוצע במרפאת O.R מהווה את החלופה הרפואית האופטימאלית ביותר לבעיית הזעת היתר בבתי השחי.

 

אם גם אתם סובלים ומתמודדים עם הזעת יתר, זה הזמן להגיע לפגישת ייעוץ רפואית מקדימה במסגרתה תוכלו לשמוע פרטים נוספים אודות ההליך הטיפולי המתקדם ביותר מסוגו לפתרון בעיית הזעת היתר. לתיאום פגישת ייעוץ רפואית- לא מחייבת, חייגו עכשיו: 1700-700-723

המחבר: ד"ר צחי וידר Youtube icon Fecebook icon Google Plus

mmד"ר צחי וידר, רופא מנתח ומומחה עם שם עולמי בתחום הזעת יתר. הוא החל את דרכו בכירורגיה כללית ולאורך השנים התמחה בתחום. ד"ר וידר ייסד את מרפאת או.אר העוסקת בטיפולים חדשניים ופיתוח טכנולוגיות לטיפול בהזעה. ד"ר וידר הוא בוגר בית הספר לרפואה באוניברסיטת בן גוריון שבנגב ועבר השתלמויות במרכזים רפואיים מובילים בעולם.

Call Now Button

מרפאות OR - המרכז הראשון והמוביל בישראל לטיפול בהזעת יתר

6,302 מטופלים כבר פתרו את בעיית ההזעה!
לפגישת אבחון עם רופא מומחה ללא עלות