מהם טיפולי ערפד ו-PRP וכיצד הם מסייעים לחידוש עור הפנים? כל מה שצריך וחשוב לדעת על השיטה הטרנדית ביותר בעולם להצערת עור הפנים.

 

טיפול ערפד הינו טיפול חדשני ומתקדם מסוגו המיועד למטרות הצערת עור הפנים ללא צורך בשימוש בחומרי מילוי כאלו ואחרים, כאשר משך הטיפול נמשך פחות משעה ומשך ההתאוששות פחות מ-48 שעות. הטיפול עצמו לא כרוך בכאבים והסיכוניים העיקריים עלולים לכלול נפיחויות. טיפול זה זכה להד תקשורתי ברחבי העולם לאחר שדוגמניות וכוכבות טלוויזיה מפורסמות, דוגמת בר רפאלי וקים קרדשיאן תועדו אל מול מצלמות הטלוויזיה כאשר הן מבצעות את הטיפול. שמו הייחודי של הטיפול ניתן לו מכיוון שההליך הטיפולי מבוסס על דם הנלקח מגופו של המטופל.

 

אז מהו טיפול ערפד ומה זה PRP? 

 

טיפול ערפד הוא למעשה טיפול PRP – PLATELET RICH PLASM המיושם באמצעות תאים המצויים בגופו של המטופל. תאים אלו מכילים פלזמה עשירה בטסיות והם נלקחים מדמו של המטופל. לאחר נטילת הדם באמצעות מבחנה, הדם מועבר למכשיר רפואי מיוחד המסוגל לבצע הפרדה של התאים. את התאים העשירים בטסיות מזריקים בחזרה אל עור פניו של המטופל. התאים העשירים בטסיות מעודדים למעשה את הגוף להחיל תהליך של שיקום, ומנצלים את אותם חומרים בגוף המקושרים לריפוי והחלמה לטובת עיבוי של העור והוספת אלסטיות, ובכך למעשה המטופל נהנה מעור גמיש, אחיד וחלק יותר. שלבי הטיפול כוללים שאיבת מעט דם מהגוף – תהליך זריז ולא מסובך, הפרדת הטסיות ויצירת פלזמה באותן טסיות, והזרקת הפלזמה לאיזור הממוקד של הטיפול – כל ההליך יעיל וזריז.

 

טיפולי ערפד מיועדים למטרת הצערת עור הפנים, טיפול בצלקות אקנה וטיפול בכהיות תחת העיניים. טיפול הערפד אינו בא להחליף את טיפולי ההזרקות השונים, אך הוא עובד במיטבו כאשר משלבים אותו עם טכניקות נוספות לשימור פני העור, בהתאם לגיל המטופל. המיוחד בטיפול זה היא העובדה שאין מעורבים בה שימוש בחומרים כימיים כאלו ואחרים – הטיפול כולו מתבסס על החומרים הטובים והיעילים ביותר עבורנו ספציפית.

 

את טיפולי הערפד ניתן ליישם בכל שטח הפנים, לרבות, באזור הפנים התחתון וקו הלסת, אזור המצח, אזור העפעפיים העליונים והתחתונים כאחד, מרכז הפנים ואזור הלחיים, צידי האף והאזור שמעל ומתחת לשפתיים.

 

טיפול PRP

טיפולי ערפד – התוצאות ומשך הזמן 

 

הצערת עור הפנים בשיטת טיפולי ערפד מאפשרת לכלל המטופלים ליהנות מתוצאות טיפול מרשימות המושגות תוך פרק זמן קצר של מספר ימים עד חודש ימים מסיום הטיפול. כמות הטיפולים מותאמת לכל מטופל/ת באופן פרטני, כאשר ברוב המקרים נדרשת סדרה בת 2 עד 5 טיפולים להשגת התוצאות המיוחלות. כשבוע ימים לאחר גמר הטיפול ניתן לראות שיפור משמעותי בעור הפנים, וברוב המקרים עור הפנים נעשה חלק ובוהק יותר. תהליך שיקום העור מושלם לאחר חודש ימים ואז ניתן לראות בבירור את תוצאות הטיפול המרשימות על עור הפנים.

 

האם הטיפולים מלווים בתופעות לוואי?

 

בדומה לכל טיפול פולשני אחר בעור הפנים, גם טיפולי ערפד מלווים במספר תופעות לוואי החולפות מאליהן ברוב המקרים תוך מספר ימים. תופעות הלוואי השכיחות הנלוות לטיפולי ערפד כוללות נפיחות ואדמומיות באזור המטופל ובחלק מהמקרים תופעות אלו עלולות להיות מלוות בשטפי דם בימים הראשונים שלאחר הטיפול.

 

כל היתרונות של טיפולי ערפד וPRP לעור הפנים 

 

טיפולי ערפד להצערת עור הפנים, בניגוד לטיפולי אסתטיקה אחרים בהם נעשה שימוש בחומרים כימיים, עושים שימוש במשאבים הטבעיים של הגוף בלבד, כאשר כל ההליך הטיפולי מבוסס על יכולותיו של הגוף לשקם את רקמות העור אשר ניזוקו לאורך השנים. טיפול זה נחשב כיום לטיפול היעיל ביותר להצערת עור הפנים והוא מאפשר קבלת תוצאות טיפול מהירות. יחד עם זאת, חשוב לציין שהטיפול מיושם במסגרת טיפולים מתמשכת של טיפול אחד בכל חודש לערך ולאחר מכן טיפול אחד מדי שנה המיועד לצורכי תחזוק תוצאות הטיפול.

היתרונות העיקריים של הטיפול:

-השיפור נשמר לאורך זמן כאשר אחוזי ההצלחה גבוהים

-קצב ההתאוששות מהיר ותופעות הלוואיי מזעריות

-משך הטיפול זריז ולא כרוך בכאבים

-גם בעלי עור כהה יותר יכולים לקבל את הטיפול

-הרקמות הקיימות שומרות על עצמן כאשר הטיפול מסתמך על הריפוי הטבעי של הגוף

המחבר: ד"ר צחי וידר Youtube icon Fecebook icon Google Plus

mmד"ר צחי וידר הוא רופא מנתח ומומחה בטיפולים אסתטיים. ד"ר וידר הוא אחד מחלוצי המטפלים בבוטוקס בארץ, הוא מרצה לרופאים בארץ ובחו"ל, מלמד ומעביר קורסים לרופאים, ונחשב לאחד המומחים הגדולים בתחום האסתטיקה בישראל.

Call Now Button