בוודאי תופתעו לשמוע, אבל לפעמים אני גם אומר “לא”. מקובל לחשוב שרופא אסתטי הוא זה שמגשים למטופלים שלו את החלומות, אבל האמת היא שהתפקיד שלי הוא להוציא אתכם הכי יפים שיש. אני מקפיד שאתם תצאו מדלת המרפאה במראה טבעי ורענן, כזה שייטיב עם הפנים והעור שלכם, אבל לא ישנה את מי שאתם ואיך שאתם נראים.

 

אני נתקל בהרבה גבות מורמות ותגובות מופתעות כשאני מסרב לבצע טיפול או מתעקש על מינונים נמוכים יותר של חומרי מילוי. אנשים מתקשים להאמין שאני מוותר על עבודה ועל תשלום, אבל אני מאמין בכל לבי שלכל רופא יש קווים אדומים, ושהוא לא נותן לשיקולים הכספיים מקום על חשבון השיקולים הרפואיים או המוסריים. רופא טוב יודע מה טוב למטופליו, וידע להמליץ על המינון המתאים, זה שייראה טבעי ונכון, ולא מלאכותי או מגוחך. כמו כולם, גם אני נתקל לעיתים באנשים שהלכו רחוק מדי עם הבוטוקס או חומרי המילוי, עד שנעלמו להם הבעות הפנים כמעט לחלוטין, שהשפתיים שלהם נופחו באופן מוגזם או שאבד להם המראה הטבעי. המפתח בטיפולים אסתטיים הוא לשמור על פרופורציה: גם לדעת מתי הגבול וגם לדאוג לפרופורציות נכונות במראה הפנים.

 

הזמן לא עוצר מלכת עבור אף אחד. כאנשים מן השורה, אנחנו מסתכלים מהצד על כוכבים הוליוודיים, שמנסים לשמר את מראה הנעורים שפרסם אותם וגילה אותם לעולם, גם בעשור החמישי והשישי לחייהם, לעיתים באופן נלעג למדי. כך קרה לזמרת שר, למעצבת האופנה דונטלה ורסאצ’ה ולשחקנים מיקי רורק, ניקול קידמן, ג’ון טרבולטה, מג ראיין, מלאני גריפית, גולדי הון, רנה זלווגר ואחרים. זלווגר אף עוררה מהומת רשת לא קטנה לאחר שהופיעה עם המראה החדש שלה, שהפך אותה לאדם אחר, עד כדי כך שרבים תהו האם זו אכן היא. שערוריית הבוטוקס והשמועות הבלתי פוסקות סביב פרצופה המשתנה הביאו את זלווגר לכתוב מאמר בעיתון על ההזרקות המרובות שעשתה, על המרדף המוגזם ליופי, ועל הלחץ המופעל על שחקנים מבוגרים בהוליווד להצעיר את מראם.

 

בוטוקס, חומצה היאלורונית או טיפולים אחרים?

 

אני בהחלט בעד לנצל את מה שמאפשרים לנו מזרקי הבוטוקס והחומצה ההיאלורונית, בשביל להצעיר את המראה ולשפר אותו. הרפואה האסתטית מתחדשת כל הזמן ומאפשרת לנו לעכב את מחוגי הזמן, אבל יש להשתמש בה בחכמה: במינון נכון ובעיתוי המתאים. טיפולים עדינים ששומרים על המראה הטבעי, הם היפים ביותר. אולם גם אותם צריך לדעת מתי לבצע, ולעיתים אני דוחה לקוחות ומפציר בהם לשוב רק כשהם באמת זקוקים לטיפול. לפעמים לא דרוש הרבה בשביל לעשות הבדל גדול, ואין צורך בהרבה מזרקים או הרבה כסף כדי לגרום לפנים להיות במיטבן. גם מלוא האפקט של ההזרקות לא נראה מיד, אלא רק לאחר מספר ימים, ולכן חשוב לא לקחת את ההזרקות רחוק מדי בעת הטיפול.

 

אז למה אני מתכוון כשאני אומר “לא”? לפני כמה זמן הגיעה אליי בת 37 שביקשה מילוי לשפתיים. הסתכלתי עליה, האישה הכי יפה שראיתי בחיי, ואמרתי לה בכנות שאני צריך לעשות אותה הכי יפה, ואם אם אני אמלא את שפתיה היא תיראה פחות טוב. לא יכולתי למלא לה את השפתיים במצפון שקט. כי כשאני אומר “לא”, אני רוצה שתיראו הכי יפים שיש.

המחבר: ד"ר צחי וידר Youtube icon Fecebook icon Google Plus

mmד"ר צחי וידר הוא רופא מנתח ומומחה בטיפולים אסתטיים. ד"ר וידר הוא אחד מחלוצי המטפלים בבוטוקס בארץ, הוא מרצה לרופאים בארץ ובחו"ל, מלמד ומעביר קורסים לרופאים, ונחשב לאחד המומחים הגדולים בתחום האסתטיקה בישראל.

Call Now Button