מידע רפואי

ד"ר צחי וידר

לאבחון רפואי התקשרו 1700-700-723
או מלאו טופס זה

אני מאשר קבלת תוכן פרסומי

אסתטיקה או ביטחון עצמי?

מה יותר חשוב? אסתטיקה? בטחון עצמי? או נוחות? למה לבחור?

מרפאת O-R  מציעה לכם טיפולי אסתטיקה במגוון תחומים ובטכנולוגיות הכי חדישות שיש כיום בשוק האסתטיקה. בעזרת הטיפולים, תוכלו להרגיש יותר חופשיים,  בטוחים בעצמכם ונינוחים – המחמאות לא יפסיקו לזרום לכיוונכם.
מרפאת O-R בניהולו של ד”ר וידר מתהדרת בשנים רבות של ניסיון בתחום האסתטיקה, ויודעת עד כמה היא חשובה לגברים ונשים רבים ברחבי העולם. מי שעובד בתחום יודע כי פעמים רבות אנשים מתפשרים על מקום לעשות בו טיפולי אסתטיקה ולכן לא יוצאים מרוצים – אצלנו במרפאה אף לקוח לא יוצא במפח נפש – אנו דואגים לפגישת ייעוץ אישית טרם התהליך, מתאימים ללקוח טיפול אישי בהתאם למצבו – כי בסופו של דבר אין סיפוק טוב יותר מלראות לקוחה מרוצה יוצאת מהמרפאה עם חיוך.

למה נועדו טיפולי אסתטיקה?

טיפולי אסתטיקה מכסים תחום מאוד רחב, החל מניתוחים פלסטיים אסתטיים ועד  להזרקת בוטוקס לצורך פתרון בעיות (כמו הזעת יתר, טיפול במיגרנות..)
הזרקת בוטוקס לדוגמא, היא טיפול שכיח מאוד בקרב האוכלוסייה. אנשים רבים באים למרפאתנו בכדי לרענן את עור הפנים, לטשטש קמטים, ולהילחם בסימני הגיל. בעזרת הבוטוקס, אנו תוך מספר דקות מגיעים לתוצאות המבוקשות ומבטיחים כי התוצאה תישמר למספר חודשים.
בוטוקס הוא חומר אשר נצמד לקצוות השרירים וגורם להם לעבוד פחות – כלומר, קמטים שנוצרים עקב הזדקנות העור או עבודת יתר של שרירי הפנים- בעזרת בוטוקס ניתן למנוע זאת ולטשטש את קמטי ההבעה או ההזדקנות של העור באזורים רבים: בצוואר, בעצמות הלחיים, באזור העפעפיים ועוד…

בנוסף, לא הרבה אנשים יודעים אבל לבוטוקס עוד מספר שימושים שנמצאים על הגבול בין אסתטיקה להרגשה פנימית נינוחה ורגועה. בעזרת הזרקת בוטוקס ניתן למנוע 2 תופעות מעיקות ובלתי נסבלות: הזעת יתר ומיגרנות וכאבי ראש חוזרים.

הזעת יתר – אנשים רבים חושבים כי אין פתרון להזעת יתר מלבד דאודורנט – זוהי טעות! הטכנולוגיה של היום בשילוב מקצועיות רבה מאפשרת הזרקת בוטוקס אשר מונעת הזעת יתר במקומות כמו כפות הידיים, כפות הרגליים, פנים ובית שחי… התוצאות של הטיפול בבוטוקס למניעת הזעת יתר מצוינות ומחזיקות מספר חודשים! זהו הפתרון האולטימטיבי לריח גוף לא נעים, לקבלת הרגשה נוחה, היגיינית ורעננה.

בנוסף הטכנולוגיה של הזרקת בוטוקס מאפשרת לסובלים ממיגרנות וכאבי ראש חוזרים ליהנות מאיכות חיים גבוהה יותר, משקט נפשי לאורך זמן ולהפסקת הסבל. מיגרנות וכאבי ראש פעמים רבות עלולים לגרום להפסקת סדר היום והם מפריעים לחיי היומיום – לכן, הזרקת בוטוקס יכולה להוות פתרון מצויין. הזרקת בוטוקס יכולה לגרום לשכוח מהבעיה ל-6-8 חודשים!! זוהי פעולה פשוטה שאורכת מספר דקות ונותנת לכם שקט ורוגע לטווח הארוך.

אצלנו במרפאת O-R יש תשומת לב רבה לרצונותיו של הלקוח, וזאת תוך כדי התחשבות בתנאים הפיזיים והטבעיים שלו. אנו מתאימים את הטיפול אישית ודואגים לבריאותו ולתחושת הנוחות שלו.

אצלנו האסתטיקה, הנוחות, הביטחון העצמי ובעיקר הבריאות הם במקום הראשון, בלי פשרות ובלי קיצורים.

על הפנים: הזעה בפנים – למה זה קורה?

לאורך גופנו מפוזרים מספר מוקדי זיעה. הבולטים שבהם נמצאים בבית השחי, בכפות הידיים והרגליים ובמפשעות, אבל בלוטות הזיעה הקטנות האחראיות על הפרשת הזיעה, ממוקמות בכל הגוף, מתחת לשכבת הדרמיס בעור. למעשה, בעורנו נמצאים בין 2-5 מיליון בלוטות הזעה. הבלוטות פועלות לוויסות וצינון חום הגוף על ידי סינון מלח ונוזלים, על פי צורכי הגוף, המופרשים כנוזל מימי שקוף. אחת מצורות ההזעה המתסכלות ביותר היא ההזעה בפנים. בעוד שהזעה במקומות אחרים בגוף ניתן להסתיר באמצעות בגדים מכסים, את ההזעה בפנים קשה להעלים מהעין של הסביבה.

הזיעה באזור הפנים והראש ניכרת על המצח והרקות, בלחיים, בסנטר, בקרקפת, בעורף ומעל השפה העליונה של הפה. אגלי זיעה הניגרים מהפנים נוזלים אל הבגדים ומכתימים אותם, נשים מתקשות בקיבוע האיפור על פניהן שנוזל ונמרח, זיעה על הקרקפת גורמת להרטבת השיער, וזיעה במצח מפריעה אסתטית וגורמת למשקפיים להחליק מהפנים. אבל אגלי זיעה הנוטפים במצח, ברקות ובקרקפת גורמים ליותר מאשר רק מבוכה חברתית. הם גורמים לצריבה בעיניים כתוצאה מטיפות זיעה שנכנסו לתוך העיניים, וליובש בפנים בשל המלח שכאמור נמצא בריכוז גבוה בזיעה.

במצב רגיל, כולנו נוטים להזיע בפנים בזמן פעילות גופנית מאומצת, כתוצאה מלחץ נפשי או כשאנחנו סובלים ממזג האוויר הישראלי החם. הזעת יתר בפנים הינה הפרעה התבטאת בהפרשה מוגברת של זיעה הממוקדת לאזור הפנים או הראש. היא עשויה להתחיל כבר בגיל צעיר או להתפתח בגיל מבוגר יותר, ויכולה להופיע בכל רגע, ללא קשר לטמפרטורה בסביבה או למאמץ פיזי, למצבי לחץ והתרגשות או לחום. הזעה מסיבית שכזו נגרמת בעיקר מפעילות יתר של בלוטות הזיעה, אשר מפרישות כמויות  גדולות של זיעה גם בהיעדר צורך פיזיולוגי של הגוף לקירור וויסות החום. לכן, במקרים רבים נדרשת התערבות רפואית כלשהי על מנת לסייע להתמודד עם המצב.

הטיפול הנפוץ ביותר הוא הזרקת בוטוקס לבלוטות הזיעה בפנים באמצעות מחטים. הבוטוקס הוא חומר רעלן הגורם לשיתוק זמני של השרירים המכווצים את בלוטות הזיעה, ובכך מפסיק את פעילותן. זהו טיפול נוח אשר פוגע רק בחלק מהבלוטות הרצויות. ניתן להשתמש בטיפול לרוב חלקי הגוף ויש לו מעט מאוד תופעות לוואי. הטיפול קצר, מהיר ויעיל. הבעיה העיקרית היא שהשפעת הטיפול קצרה ויחסית וצריך לחזור על הטיפול לפחות פעם בשנה.

מילוי קמטים עם קנולה - ה"מחט" שעושה את ההבדל

אל תחום הזרקות חומרי המילוי הצטרפה לפני כמה שנים שיטה חדשה: קנולה, צינורית גמישה ודקיקה במיוחד עם קצה קהה, אשר מאפשרת תוצאות מעולות בזכות הזרקה מדויקת הרבה יותר ממחט מזרק רגילה. היום, הקנולה נמצאת בשימוש כה נרחב בטיפולי אסתטיקה של הפנים, עד שהיא נחשבת לתושבת קבע במגש הטיפולים של הרופאים. “הקנולה הפכה כבר לדרך טיפול סטנדרטית, בדיוק כמו המחט הרגילה”, אומר ד”ר צחי וידר, רופא מומחה לכירורגיה כללית המומחה בטיפולים רפואיים ואסתטיים. “הרופאים מעדיפים אותה בזכות היתרונות הרבים שמאפשרים דיוק, והמטופלים נהנים מתוצאות מצוינות ומראה אסתטי וטבעי”, הוא מוסיף.

הקנולה מתאימה לכל טיפולי המילוי האסתטיים אשר מגדילים את התמיכה מתחת לעור שאיבד את נפחו עם השנים בשל ההתדלדלות הטבעית של נפח הרקמה התת-עורית. כאשר נפח העור בפנים מתרוקן ויורד, מופיעים קפלים וקמטים. חומרי המילוי הסינתטיים דומים לחומרים הטבעיים המצויים ברקמות העור, דוגמת שומן, קולגן, אלסטין וחומצה היאלורונית, והזרקתם תחת העור מחזירה את הנפח שאבד לפנים, ומהווה פתרון אידיאלי לעור פנים מתוח ומלא, מבלי לעבור תחת סכין המנתחים.

אז מה הופך את הקנולה לכזו פופולרית, עם שם שיצא לה למרחקים ומטופלים שמבקשים מהרופא ‘תזריק לי עם קנולה’? ד”ר צחי וידר מונה את כל היתרונות של הקנולה ומסביר מדוע היא הפכה לחביבת הקהל והרופאים:

הפחתת כאב. בזכות הקצה הקהה של הקנולה, שאינו חד כמו במחט, המטופלים לא חשים בכאב שמלווה לעיתים את הדקירה, עם כניסת המחט אל תוך העור. “באופן כללי, הזרקות חומרי מילוי אינן נחשבות לכואבות, ורוב המטופלים חווים כאב מינימלי של דקירה”, מציין ד”ר וידר. “יחד עם זאת, יש אנשים שפוחדים מכאב או ממחטים, והקנולה היא פתרון מצוין עבורם”. הקנולה מפחיתה את הכאב גם בזכות הצינורית הארוכה, אשר מפלסת את דרכה במיומנות אל כל הנקודות שצריכות חומרי מילוי בהזרקה אחת בודדת בלבד בכל אזור. זאת שלא כמו במחט רגילה, המצריכה מספר חדירות ממוקדות. החדרת החומר ממקום אחד מקטינה את שיעור הדימום ואת הכאב הכרוך בהזרקה, וגם חוסכת את מספר הדקירות שחווים המטופלים. השימוש בקנולה אשר נעה בעדינות בתוך העור, מפחית את הפגיעה בכלי הדם שבפנים, ובעקבות כך מונע את שטפי הדם ותחושת הכאב.

דיוק מירבי. הקנולה מסייעת לרופא להחדיר את חומרי המילוי אל תוך הרקמה באופן מדויק יותר. הצינורית הארוכה מאפשרת הזרקה מנקודת מוצא אחת, ולא דרך מספר מוקדים, אשר מביאה למילוי אחיד ורציף של הקמט ולשיפור התוצאה האסתטית. בניגוד למחט רגילה, צינורית הקנולה הדקיקה עשויה מחומר גמיש, מה שמקל מאוד על פיזור חומרי המילוי באופן אופטימלי.

קוטר מזערי גם בחומרי מילוי סמיכים. אזורים שונים בפנים ועומק הקמטים דורשים סמיכויות שונות של חומרי המילוי. בשימוש במחטים רגילות יש להחליף את קוטר המחט בהתאם לסמיכות החומר, ואילו הקנולה מאפשרת לרופא להחדיר חומר מילוי בעל סמיכות גבוהה היכן שנדרש, מבלי להגדיל את קוטרה. גם העבירות של חומרי מילוי סמיכים ואיכותיים בקנולה טובה יותר, כך שמילוי הקמטים הוא אחיד יותר והתוצאה טבעית וניכרת לעין. “הקנולות החדישות הינן בעלות קוטר פנימי רחב יחסית לקוטרן החיצוני, וכך ניתן גם להזריק חומר בעל סמיכות גבוהה וגם לשמור על קוטר מינימלי של ‘מחט’ אשר נכנס לעור, ולהשתמש בקנולה דקה ככל האפשר”, מסביר ד”ר וידר.

הפחתת תופעות הלוואי. ההשפעה של הזרקת חומרי המילוי על מראה העור היא מיידית, ונראית לעין כבר תוך כדי ההזרקה ומיד לאחריה, בין אם ההזרקה מתבצעת בקנולה או במחט מזרק רגילה. עם זאת, להזרקת חומרי מילוי באמצעות קנולה כמעט שאין תופעות לוואי. החזרה לשגרת היומיום היא מיידית, גם בהזרקה באמצעות מחטים, אולם עם הקנולה נחסכים מהמטופלים שטפי דם, אדמומיות קלה ונפיחויות מקומיות העשויות להתלוות לשימוש במחט רגילה, אשר חולפות מעצמן.

מהי הזעת יתר?

הזעה היא הפרשת נוזל מימי חסר צבע וריח מבלוטות הזיעה המצויות בעור, והיא נועדה לשמש כמנגנון צינון הגוף כאשר גופנו מתחמם. בעוד שהזעה היא תהליך טבעי הנחוץ לגוף, קיימת תופעה של הזעת יתר, הקרויה בשפה המקצועית hyperhidrosis , אשר גורמת לסובלים ממנה פגיעה באיכות החיים, תחושת חוסר נוחות ומגבלות שונות. הזעת יתר היא מצב רפואי המוגדר כהזעה מוגזמת, יותר מהכמות הדרושה לגוף לצורך קירור הגוף, אשר מופיעה ללא קשר לפעילות גופנית, לטמפרטורת הסביבה או למצב נפשי. התופעה מופיעה אצל למעלה מ- 5% מהאוכלוסיה, כאשר לחלק גדול מהם הזעת היתר מפריעה באופן משמעותי בתפקוד היומיומי.

תופעת הזעת היתר נחלקת לשניים: הזעת יתר כללית בכל הגוף הנגרמת מעודף משקל, מחלות שונות ובעיות הורמונאליות; והזעת יתר ממוקדת, הנקראת גם הזעת יתר ראשונית, אשר מופיעה לרוב באיבר מסוים או במספר איברים בגוף בלבד. הזעת היתר הממוקדת אינה קשורה למזג אוויר חם או למאמץ גופני, ויכולה להופיע גם כאשר קר. היא נגרמת בשל הפעלה מוגזמת של בלוטות הזיעה באיזור מסוים בגוף על-ידי מערכת העצבים, ומופיעה בעיקר בבתי השחי, כפות הידיים והרגליים, וכן באיזור הפנים והראש.

הזעת יתר בבתי השחי היא השכיחה ביותר, ומופיעה אצל כמחצית מהסובלים. כ-35 אחוזים סובלים מהתופעה בכפות הידיים והרגליים וכ-15 אחוזים סובלים מהזעת יתר ממוקדת בפנים. במקרים שכיחים פחות מורגשת הזעת היתר בישבן, במפשעות, לאורך הגב, ואצל נשים גם בין השדיים. ההזעה המוגברת בכפות הידיים והרגליים מופיעה בדרך-כלל כבר בתקופת הילדות, הזעת היתר בבתי-השחי מתחילה לקראת סיום גיל ההתבגרות, ואילו הזעת היתר בפנים מתחילה לרוב בעשורים הרביעי או החמישי בחיים.

מחקר אמריקאי שנערך לאחרונה מצא שאחד מכל 6 בני נוער בגילאי 12-17 סובל מהזעה מרובה שלא ניתן לשלוט בה. רוב בני הנוער שנחקרו אמרו שהחלו לסבול מהזעת היתר כבר בגיל 10-11. חשוב לדעת שטיפול ומניעה של הזעת יתר אפשרית גם בקרב ילדים ומתבגרים, ויש לה השפעה רבה על הביטחון העצמי והמעמד החברתי של המתבגרים. הזעת יתר מופיעה אצל נשים וגברים באופן שווה, וחוקרים מצאו קשר גנטי ומשפחתי בהזעת יתר, כך שניתן לומר שלכרבע מהסובלים מהזעת יתר יש קרוב משפחה נוסף הסובל מהבעיה.

מאחר והזעה מוגברת אינה גורמת רק לאי נוחות, היא עשויה לשנות את אורח החיים של חלק מן האנשים הסובלים ממנה. מדובר בבעיה היוצרת לילדים ולמבוגרים השלכות חברתיות, שכן אנשים הסובלים מהזעת יתר נוטים להימנע ממגע ומאינטראקציה חברתית או מקצועית. עיגולי הזיעה המתפשטים בבגדים גורמים למבוכה ומאלצים את הסובלים מהזעת יתר בבית השחי להחליף חולצות בתדירות גבוהה. עבור אנשים הסובלים מהזעת יתר בכפות הידיים פעולות יומיומיות כמו לחיצת יד, נגינה בפסנתר וגיטרה, ליטוף, הקלדה במחשב ואפילו חוסר יכולת להחזיק דברים שלא יחליקו – מלוות בתסכול רב. הזעה מוגברת בכפות הרגליים מפריעה בהליכה עם נעלי עור, נעלי עקב וסנדלים, ומאלצת את הסובלים מהזעת יתר בכפות הרגליים לנעול נעליים וגרביים אפילו בשיא הקיץ. הרטיבות התמידית ברגליים, החום וחוסר האוורור, יוצרים סביבה אידיאלית להתפתחות פטרת בציפורניים ובין האצבעות ודלקות קשות בעור. גם הזעת יתר בפנים מציבה קשיים במפני הסובלים ממנה: הכתמה של חולצות כתוצאה מהזיעה הניגרת מהפנים, הרטבת השיער, משקפיים שמחליקים, צריבה בעיניים כתוצאה מטיפות זיעה, ויובש בפנים בשל המלח המצוי בזיעה בריכוז גבוה.

חשוב לציין כי לאורך השנים עלתה המודעות להזעת היתר, ופותחו מגוון פתרונות לטיפול ומניעה של הזיעה המוגברת בכל איברי הגוף. כיום ניתן לטפל בתופעה באמצעות מיכשור רפואי מתקדם, טיפולים אצל רופאים מומחים, תכשירים ומכשירים לטיפול ביתי ואפילו ניתוחים כירורגיים.

מה ההבדל בין בוטוקס לחומרי מילוי?

כאשר הוא בשיאו, העור שלנו מתוח וזוהר, ונותן לנו מראה נהדר ותחושה פנימית טובה. אבל ככל שהשנים חולפות, סימני הגיל ניבטים אלינו מן המראה בצורת קמטי הבעה על הפנים. בדרך כלל, כבר בשנות העשרים המוקדמות העור הופך מעט יותר דק ואיכותו יורדת, וקמטוטים נוצרים סביב העיניים ובצידי הפה. עם הזמן, הקמטים מעמיקים, ולצדם מופיעים קמטים חדשים, הרקמה התת-עורית הולכת ומתמעטת והעור כבר לא מלא כמו פעם. או אז נכנסים לחיינו טיפולים אסתטיים לחידוש והצערת עור הפנים.

טיפולי האנטי-אייג’ינג המוכרים והפופולריים ביותר הם הזרקות של בוטוקס וחומרי מילוי, אשר משיבים לעור את הנפח ומצמצמים את עומק הקמטים. בעוד ששני החומרים הללו מאוד שונים, רבים נוטים לבלבל ביניהם, ולהתייחס לכל ההזרקות לעור הפנים כאל ‘בוטוקס’. אז מהו אותו בוטוקס, אם כן? בוטוקס הוא השם המסחרי של בוטולינום טוקסין. זהו חלבון המשמש כחומר הזרקה ברפואה, והפעילות המרכזית שלו היא להחליש את השרירים ולמנוע את התכווצותם באמצעות עיכוב התקשורת הכימית בין העצב לשריר. ברפואה האסתטית, הוא גורם להרפיית שרירי הפנים, ולכן זהו הטיפול המועדף לטיפול בקמטי הבעה וזעף, אותם קמטים דינמיים אשר נוצרו עקב פעילות של שרירי הפנים. מטרת הבוטוקס היא לשתק את שרירי ההבעה באופן זמני, והוא מונע את תנועת השרירים הקטנים, אשר נמצאים בדרך כלל בשליש העליון של הפנים: בין הגבות, במצח ובצדי העיניים. הזרקת הבוטוקס לשרירים שסביב העיניים והמצח גורמת להפחתה עד העלמות הקמטים, להרמה ולפתיחה של העיניים ולהרמת העפעפיים. בוטוקס במינון מדויק מרכך את הקמטים, אך אינו פוגע בהבעות הפנים הטבעיות.

מן העבר השני נמצאים חומרי המילוי. בדרך כלל מדובר בחומצה היאלורונית. זוהי מולקולה גדולה של חלבון רב סוכרי שנמצאת בגוף שלנו באופן טבעי, ועוזרת לשמור על האלסטיות והמרקם של העור. החומצה ההיאלורונית משמשת למילוי שקעים בפנים, והיא הטיפול היעיל ביותר בקמטים בחלק התחתון של הפנים, מאחר והיא מגדילה את התמיכה מתחת לעור. בחלק זה ישנו בעיקר איבוד נפח של העור, והזרקת החומצה ההיאלורונית מתחת לעור היא שממלאת את החסר באזור הלחיים והשפתיים, ומחזירה את המראה המלא לפנים באזור השפתיים וסביב הפה. כך, הקפלים שנוצרו עם ירידת נפח העור מתמלאים בחומרי חיבור סינתטיים הדומים לחומרים הטבעיים המצויים ברקמות העור, ומטשטשים. מילוי קמטים בעזרת חומרי מילוי הוא הפתרון האידיאלי להשגת עור פנים מתוח ומלא, מבלי לעבור תחת סכין המנתחים.

לסיכום, ניתן לומר שהבוטוקס מיועד לקמטי הבעה פעילים הנגרמים מתנועה של השרירים לאורך השנים ומירידה באלסטיות של העור. חומרי המילוי, לעומת זאת, מוזרקים על מנת למלא נפחים היכן שחסר, בעיקר בקמטים העמוקים שבצדי האף והפה.

זה המקום לציין שהטיפול בבוטוקס נחשב יעיל לא רק בשיפור מראה קמטי ההבעה, אלא גם מונע את היווצרותם. מחקרים מראים כי לזריקות בוטוקס יש השפעה מונעת, וכאשר מתחילים להזריק כאשר הקמטים עוד צעירים, דינמיים והפיכים, אפשר להעלים אותם ולמנוע הופעת קמטים חדשים.

הזעה מפצה – תופעת הלוואי שמעבירה את הזיעה לאיבר אחר

אנשים הסובלים מהזעת יתר ומחפשים פתרונות לבעיה, נתקלים לא פעם במונח ‘הזעה מפצה’, ותוהים מה משמעותו ולאילו מהטיפולים הקיימים להזעת יתר מתלווה אותה תופעה. הזעה מפצה, או compensatory sweating, היא תופעת לוואי המתרחשת לאחר ניתוח סימפטקטומיה. זהו ניתוח הנעשה בהרדמה כללית, אשר מתבצע כבר שנים רבות בקרב אנשים הסובלים מהזעת יתר בבית השחי או בכפות הידיים. במהלך הניתוח מנותק העצב הסימפתטי המחובר לבלוטות הזיעה והאחראי על ההזעה. בזכות הניתוח פוחתת מידת פעילותן של בלוטות הזיעה באופן קבוע, והתוצאה נשמרת לכל החיים, כך שאינה צפויה לחזור לעולם. אחוזי ההצלחה של הניתוח גבוהים למדי, והוא יעיל במיוחד במניעת הזעת היתר בכפות הידיים. החיסרון של הניתוח הוא תופעת ההזעה המפצה המופיעה בשכיחות גבוהה אצל המנותחים, והיא מופיעה באיזורים בגוף כמו הבטן והגב. זוהי תופעה שיכולה לפגוע במנותחים ובשגרת חייהם. תופעה זו אינה ניתנת לטיפול.

ההזעה המפצה גורמת למעשה לנדידה של הזעת היתר מהאזור המטופל אל אזורים אחרים בגוף. היא נוצרת מאחר והגוף ממשיך לייצר את אותה כמות הזיעה, אך במקום שהיא תופיע בבית השחי או בכפות הידיים – היא מופיעה, כפיצוי,  בשטחים נרחבים אחרים בגוף, ויכולה להיות מציקה הרבה יותר מהבעיה המקורית בגינה עבר המטופל את הניתוח. אין לדעת מראש מה תהיה עוצמת ההזעה המפצה אצל המטופל שיעבור את ניתוח הסימפטקטומיה ובאילו איברים בגוף תופיע ההזעה המפצה. לכן, מי שסובל מהזעת יתר בבית השחי או בכפות הידיים, וחושש מהזעה מפצה, צריך לשקול פתרונות טיפול אחרים בהזעת היתר, שאינם ניתוח סימפטקטומיה. בין הטיפולים המוצעים היום לטיפול בהזעת יתר בבית השחי ובכפות הידיים נמצאים:

בוטוקס. במהלך הטיפול מוזרק הבוטוקס לבלוטות הזיעה בבתי השחי או בידיים, וגורם להפסקת פעילותן. זהו תכשיר יעיל, בטוח לחלוטין וללא תופעות לוואי, שניתן לטפל באמצעותו בהזעת יתר בכל איבר בגוף כמעט, ולא בכדי נהפך לטיפול חשוב ועיקרי בהזעת יתר. תוצאות הטיפול הן מצוינות, והשפעתו היא מיידית. עם זאת, מאחר והשפעת הבוטוקס היא זמנית וחולפת לאחר מספר חודשים, בדרך כלל יש לחזור על הטיפול לפחות פעם בשנה.

מכשירים ביתיים בשיטת יונטופורזיס. מיועדים לטיפול בהזעה בכפות הידיים בבית המטופל ומביאים להפחתה דרמטית של ההזעה בכפות הידיים עד כדי יובש מקסימלי. אלו מכשירים המשתמש במים כמוליך של זרמים חשמליים מתונים ומבוקרים דרך החלק העליון של העור בכפות הידיים. זהו הטיפול העיקרי והטוב ביותר שקיים היום להזעה מוגברת בכפות הידיים, ללא התערבות תרופתית או פעילות פולשנית, בטוח לחלוטין וללא תופעות לוואי. עם זאת, היובש בכפות הידיים יישאר רק בתקופת השימוש במכשיר.

תכשירים נגד הזעה. דאודורנטים למריחה על העור וגורמים לחסימת הצינוריות המובילות את הזיעה מהגוף החוצה. תכשירים אלה יהיו בד”כ הטיפול הראשוני. יש לציין שיעילותם אינה תמיד אפקטיבית ויש להם תופעות לוואי בעייתיות.

ניתוח שאיבת בלוטות זיעה. ניתוח המתאים לטיפול בהזעת יתר בבית השחי, המבוצע בהרדמה מלאה. במהלך הניתוח מבוצע גירוד בלוטות הזיעה ושאיבתן, מה שמפחית את כמות הזיעה. בניתוח שאיבת בלוטות הזיעה לא קיימת תופעת “הזעה מפצה”, אולם דרגת היובש המושגת בניתוח פחותה מפתרונות אחרים.

miraDry. הטיפול החדשני ביותר הקיים כיום בתחום ההזעה המוגברת בבתי השחי. זהו מכשיר הפועל על טכנולוגיה של אנרגיה אלקטרומגנטית (בדומה למכשירי המיקרוגל ולטיפולים רפואיים נוספים בעור המשתמשים בטכנולוגיה זו), הגורמת להמסה והריסה של בלוטות הזיעה בבית השחי. תוצאת הטיפול ב- miraDry הינה מיידית ומתמשכת, ומאפשרת לחוות שינוי דרמטי באורח החיים בשני טיפולים בלבד.

Call Now Button